fbpx

Slackline'i maailmastaar Jaan Roose:

"seda võib ka paljajalu teha, kui just käbid ei juhtu all olema"
10
juuli

Intervjuu slackline’i maailmastaari Jaan Roosega

Tallinn Truck Showl esineb 20. juulil slackline showga kahe kraana vahele tõmmatud köiel meie kuulsaim slackliner Jaan Roose. Eelmisel aastal üllatas ta Tornimäe kaksiktornide vahel riskantse slackline trikiga, 2012. aastal osales ta Madonna maailmaturnee tantsutrupis.

Jaan Roose juhib Truck Showl ka kiikingu, slackline’i ja parkouri töötube.

Milline on olnud kõige jubedam slackline’i hetk sinu elus?

Kõige jubedam hetk oli mu esimene slackline kõrgustes. See oli ainult 40m pikk ja 30m kõrge 2cm kitsal liinil. 2011 aastal Saksamaal. Kõrvalt vaadates tundus, et ehh, maa kohal olen pikemaidki kõndinud, mis see siis siin teha on. Kui oli juba rakmetes turvatud ning valmis sammu astuma. See 2cm jala all paistis kõige jubedam hetk mu slackline praktikas.

Kõrvaltvaatajana 2cm ei ole sama, mis ise seal peal seista esimest korda. Tegin paar sammu too kord. Pöörasin ümbes ning kähku sammud tagasi lõpetades hüppega kalju külge.

Sa juhendad slackline’i, parkouri ja kiikingu töötubasid Tallinn Truck Showl – mida peab meeles pidama huviline, kes asja katsetada tahab? (kas on mingi eririietus, jalatsid)?

Kõigi antud alade jaoks piisab täiesti vabaaja riietest. Inimene peab mugavalt liikuma.

Slackline’i vôib ka paljajalu teha, kui just käbid ei juhtu all olema. See sagedane teooria, et suured tossud aitavad paremini tasakaalu hoida on täiesti vale. Tähtis on tunnetus jala all, seepärast tossude puhul sobivad kõige paremini ketsid, skeidijalatsid.

Kiikingu puhul võiksid siiski tossud jalas olla, sest jalad kinnitatakse kiigu külge.

Parkouri töötuba ei nõua ka erilisi riideid. Tähtis, et saab tsipa joosta hoovõtu jaoks ning vabalt käsi/jalgu liigutada.

Kui hea füüsiline vorm peab slackline-iga tegelemiseks olema ja milline on kõige tähtsam omadus (lihasegrupp?)

Slackline ei nõua eelnevalt erilisi oskusi. Kui inimene hoiab tasakaalu maa peal kahel jalal, siis suudab ka kokkuvõttes slackline’il tasakaalu saavutada.

Tähtsam on vaimne vorm kui füüsiline. Töötoas osaleja ei loobuks kohe pärast esimest katset. Me kõik kunagi õppisime jalgadel seisma ja seejärel kõndima.

Suur hulk süvalihaseid on kasutuses, mida inimene kasutab igapäevaelus vähem. Reeglina on praktiliselt kogu keha lihased rakendatud. Jalgadest kaela lihasteni. Õppimisperioodil rohkemgi, sest siis tehakse palju üleliigseid liigutusi.

20. juulil saab Tallinna Lauluväljakul näha regiooni suurimat kunstiliselt kujundatud ja tuunitud raskeveokite paraadi. Iga rekka on temaatiline kunstiteos ning tema omaniku jaoks elustiil.
Lisaks maailmatasemel raskeveokite näitusele saab üritusel näha ka ekstreemseid etteasteid mootorratastel ja driftijate showsid.
Päeva muusikalise poole eest hoolitsevad Anne Veski, Shanon, Metsatöll ja Up The Sky. Soomest saabub esinema tuntuim power-metal bänd Stratovarius.

Lisa kommentaar

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...