Alcoa veljed

Valmistamisprotsess, alumiiniumvelgede eelised, hooldus jpm
alcoa veljed
18
märts

Forest Steel on nüüd ainuke Alcoa velgede maaletooja Eestis

Alcoa (American Aluminium Company of America) on üks maailma juhtivamaid alumiiniumi tootjaid Ameerikas. Aastal 1948 leiutasid nad veokitele, bussidele ja haagistele mõeldud sepistatud alumiiniumvelje. Selle tunnuseks on ületamatu tugevus ja kergus.

Alumiiniumvelje suurepärane vastupidavus ja pikem eluiga tagab väiksemad kulud. Võrreldes teiste alumiiniumist velgedega on see kuni 20 kg kergem, tänu millele väheneb kütusekulu ja saab vedada raskemat koormat. Alcoa kannab samu väärtusi ja omadusi, mida meie tooted – garanteeritud vastupidavus ja võitmatu kergus.

Valmistamisprotsess

Valmistamise protsess on tähtis, sest see tagab velje turvalisuse. Kõigepealt eelsoojendatakse 8000 tonni kaaluv alumiiniumplokk ja asetatakse see esimest korda pressimisse.

Esimesel pressimisel tekib plokist taldrik. Teisel pressimisel tekib aga taldrikust anum ja alles peale kolmandat pressimist toimub töötlemine veljeks. Selle tulemuseks on ületamatu sepistatud tugevus, mis peab vastu ka kõige raskematele katsetele.

Kogu tugevus maksimeeritakse kuumtöötlemisel. Iga ratas läbib JWL-i löögikatse ja LBF-i kahepoolse väsimustesti, kus võetakse arvesse tegelikke sõidutingimusi.

Vastupidavus

Tänu oma unikaalsele valmistamisprotsessile on Alcoa veljed viis korda tugevamad kui terasest valmistatud veljed. Seda saab mõõta mõlemale veljele võrdse staatilise koormuse asetamisega. Alcoa veljed kannatavad ilma deformeerumata kuni 71 200 kg suurust raskust. Pressitud terasest veljed deformeeruvad 5 cm allapoole juba 13 600 kg juures.

Jaapani JWL test katsetab, kuidas peab vastu sõiduk, mis paiskub vastu kõrget äärekivi kiirusega 50 km/h. Selleks löögikatseks kukutatakse 910 kg suurune raskus rattale ja veljele. Terasveljed näitavad velje liigset deformatsiooni ja õhukadu. Alcoa veljed läbivad testi aga edukalt.

Vaata vastupidavustesti siit: https://www.youtube.com/watch?v=Ti5Vv4TZ67U 

Hooldus ja velgede puhastamine

Enne puhastamist lase kindlasti velgedel maha jahtuda 5 – 35 kraadini. Alcoa velgesid saab puhastada ise või minnes järelvaatusesse. Ise puhastamine on väga kerge ja õigesti puhastades hoiad velge mitmeid aastaid korralikuna.

Kindlasti puhasta korralikult ka rehvid. Jäta meelde, et happelise pesuainega ei tohi pesta ühtegi Alcoa alumiiniumvelge. Alcoa velgedele on loodud ka vastavad puhastusained, mis aitavad hoida veljed alati puhtad ja korralikud. Vaja on hella harja ja õige Ph tasemega pesuvedelikku.

Meie enda valikus on näiteks Dura-Bright XBR 5-9 Ph tase ja Dura-Bright EVO (uus toode) Ph tase 2-12. Harja on võimalik soetada ka pesuvedelikuga koos. Ise hooldust tehes soovitame ära proovida stardikomplekti (Starter Kit), mis koosneb 1-liitrisest pesuvedelikust ja spetsiaalsest harjast. Pesuvedelikku saab hiljem juurde soetada 5-liitrises ja 25-liitrises anumas.

Alumiiniumvelgede peamised eelised

Alcoa velgedega saad muretult sõita mitmeid aastaid. Nende väljaandmisest alates kehtib viieaastane läbisõidupiiranguta garantii. Velgede eluiga on pikem, sest võrreldes terasest velgedega on nende temperatuur kuni 22 kraadi jahedam.

Veljed on kuni 20 kg kergemad, tugevamad ja vastupidavamad kui ükski teine alumiiniumist valmistatud velg. See tähendab väiksemat kütusekulu ning võimaldab sõita suurema koormaga.

Alcoa veljed vähendavad sinu masinal keskmiselt kogukaalu:

  • 12,0 kg 19,5 x 7,50 velje kohta
  • 13,8 kg 19,5 x 8,25 velje kohta
  • 12,3 kg 22,5 x 8,25 velje kohta
  • 15,3 kg 22,5 x 9,00 velje kohta
  • 25,0 kg 22,5 x 11,75 ET0 velje kohta
  • 17,8 kg 22,5 x 11,75 ET120 velje kohta

Näiteks 9-teljelise kombinatsiooni korral on see kaal kuni 440 kg.

Samuti on tähtis rääkida CO2 vähendamisest. Alcoa veljed vähendavad oluliselt sõiduki süsiniku jalajälge. Näiteks kaheteistkümne terasvelje asendamine Alcoa velgedega 2-teljelisel veoautol ja 3-teljelisel haagisel vähendab süsiniku jalajälge 4 tonni võrra, arvestades 1 300 000 km läbisõitu 10 aasta peale.

Viimistluse valikud

Meie alumiiniumvelgedel on kolm erinevat viimistlust: lihtne hooldada Dura-Bright® / tugevdatud Dura-Flange® / ökonoomne harjatud®(Brushed). Äärmuslike tingimuste jaoks pakub meie praegune tootevalik ka kombineeritud Dura-Bright® / Dura-Flange® töötlust niinimetatud DD-ratastel. Vaata lähemalt: https://foreststeel.ee/alcoa-veljed/ 

Garantiiküsimuste korral pöördu oma Alcoa velgede maaletooja poole.

Soovime kõigile turvalist ja muretut sõitmist! 

Lisa kommentaar

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...