fbpx

Metsaveopostid

Kuidas ära tunda kvaliteetseid metsaveo tugiposte?
25
nov.

Metsaveo tugipostid – kuidas valida?

Metsaveo tugipostide valimisel tuleks kõigepealt arvestada ja teada, millist koormat transportima hakatakse. Kindlasti planeeri ette oma sõidutrajektoor, et sõit kulgeks ohutult nii juhile kui ka veetavale veosele. Selleks, et vähendada koormaga seotud riske ja tagada sellele turvaline vedu, tuleb kasutusele võtta tugevast materjalist valmistatud vastupidavad metsaveopostid. Lisaks tuleb laadimise ja sõidu ajal arvestada posti käitumisega.

Kuidas ära tunda kvaliteetseid metsaveo tugiposte?

Materjalid ja omadused

Et tagada suurimat võimalikku koormaruumi sinu veosele, ole teadlik, millisest materjalist on postid valmistatud. Mida tugevam ja kergem on postide materjal, seda raskemat koormat saad vedada. 

Ideaalsed on SSAB (Swedish Steel – Rootsi teras) materjalidest valmistatud postid, mida on kogu maailmas tunnustatud oma ülitugeva kulumiskindla terase poolest. Näiteks valmistatakse sellest kraanasid, sildasid, ehitisi ja muid konstruktsioone, mis peavad vastu pidama suurtele koormustele ja kõrgetele nõuetele.

SSAB eesmärk on teha kergemat, tugevamat lõpptoodangut, millel on parem tõstevõime, suurem kandevõime, pikem kasutusiga ning madalam kütusekulu ja heitgaaside hulk. Sellistest materjalidest valmistatud transpordi- ja infrastruktuuri lahendusi leidub nii maal, merel kui õhus.

Kaal

Viimasel ajal on postide kaal tõusnud tähtsuselt üheks otsustavamaks teguriks. Ultrakestev teras ja hea disain võimaldab veose kaalu suurendada ning samal ajal vähendada sõiduki kogukaalu. Kui veos ning sõiduk kaalub vähem, tarbib see vähem kütust ja on kasulikum keskkonnale.

Metsaveo tugipostide valmistusviisist, materjalist ning kujust sõltub posti raskus. Samas kui postide valmistamisel võetakse eesmärgiks ainult kergus, unustatakse küttekulu osas oluliseks olevad õhutakistus ja koormaruumi suurus. 

Küttekulu ja koormaruum

Metsaveoautode küttekulu mõjutab koorma kaal ja kõrgus ning postide tuuletakistus. Harva mõeldakse metsaveopostide tuuletakistusele. Kõige tavalisem kommentaar on, et mis need postid seal ikka teevad.

Tegelikult tuleb sõidusuunas kokku arvestatult postide pindalaks ca 6,5 m2. Seda pindalat on võimalik vähendada ja see tähendab automaatselt ka koormaruumi suurenemist. Koormaruumi suurendamine on oluline eriti kuivema ja kergema materjali vedamisel. 

Forest Steel XXL SSAB ultrakestvast terasest valmistatud metsaveopostid on just sellised. Nad on äärmiselt vastupidavad ja tagavad suurima koormaruumi sinu veosele. Valikus on mitmeid erinevaid värvitoone ja võimalus on tellida ka eritellimusega poste.

Vaata lisaks: https://foreststeel.ee/metsaveopostid/ 

Lisa kommentaar

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...