UUDISED

terve_mets
12
mai

Vastutustundlik raie aitab päästa Sinu metsa

Kui me kõik homme planeedilt kaoksime, elaksid metsad ilma meieta edasi suurepäraselt. Kuid ilma metsata meie kahjuks elada ei saa. Seetõttu on tähtis hoida metsad terved ja tugevad.

Arvatakse, et puude raiumine on kahjulik tegevus. Lood metsloomadest, kes kaotavad kodud ja jutt vihmametsade raiumisest paberi ja puittoodete tarbeks, on viinud eksiarvamusele, et puude raiumine on keskkonnale kahjulik. Tegelikult aitab vastutustundlikult teostatud metsa haldamine hoopis edendada tervislikku metsandust. 

Hooldusraie kasulikkus

Tervete metsade jaoks on vaja teha hooldusraiet. Me ei räägi siin suuremahulisest metsaraiest, vaid haigestunud ja vigastatud puude eemaldamisest, mis ohustavad metsa väärtuse püsimist.

Väga tihedalt asustatud metsad konkureerivad valguse ja vee pärast. Stressis puud on aga vastuvõtlikud põuale ja putukate rünnakutele. Mõne puu eemaldamine võib sellist konkurentsi hõlbustada lastes ülejäänud puudel kasvada suureks ja terveks.

Haigete puude eemaldamine metsamaalt aitab kaasa metsa tervisele ja elujõulisusele. See on parim viis putukate ja haiguste mõju ennetamiseks ning minimeerimiseks.

metsaraie

Mõned teadlased muretsevad, et puude eemaldamine võib vähendada metsa süsiniku ladustamist. Need mured põhinevad aga enamasti mudelitel ja lühiajalistel uuringutel. Lahendus on varajane harvendamine, mida tuleb teha enne kui puud hakkavad võitlema vee ja valguse pärast.

Mida kauem oodata, seda suurem on süsiniku salvestamise mõju. Teadlased soovitavad kasutada säästvaid metsandustavasid – sanitaarraiet ja valikulist koristusraiet – mis avaldavad kliimale positiivset mõju.

Hästi majandatud metsad pakuvad kõrgemat kvaliteeti ja suuremal hulgal ökoloogilisi teenuseid, nagu mulla kvaliteet, puhas vesi, süsiniku sidumine, toitainete säilimine ja palju muud. Majandatud metsadesse saame istutada uusi puid, mis toovad meile kasu aastakümmneteks.

Uus kasv on hea märk tervislikust metsast – puidu majandamine toob pidevalt õitseva ja tervisliku metsa. Põhimõtteliselt saame haldamisega rohkem kasu kui kahju, sest eemaldame kahjulikud parasiidid. Tugev ja terve mets on eelduseks majanduslikult väärtusliku püsiva tulevikumetsa saamiseks.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...