UUDISED

28
okt.

Alumiiniumist vs. terasest metsaveopostid – kumba valida?

Kas teate, kuidas metsaveoga kulusid vähendada ja samal ajal kasumit suurendada? Ligikaudu 33% puiduveo kogumaksumusest on kütus. Neid kulusid on võimalik vähendada kui alandate sõiduki kogumassi. Siin mõtleme ka pealisehituste, näiteks metsaveopostide, kaalu vähendamist.

Aga et teenida lisakasumit, tuleb suurendada ka veetava puidu kogust. Selleks vajate tugevamaid, kergemaid ning suurema koormaruumiga metsaveoposte.

Valiku tegemisel tuleks kõigepealt küsida paar küsimust:

Kas ma peaksin valima alumiiniumist või terasest koormapostid ning kas see teeb üldse mingit vahet?

Etteruttavalt võime väita, et jah, teeb…

Alumiinium ja teras on ühed kõige rohkem kasutatavad materjalid ning nendega toodetakse loendamatul arvul erinevaid tooteid, ehitisi ja struktuure. Et teha kindlaks, milline materjal sobib metsaveoks mõeldud postidele, tuleks kõigepealt võrrelda nende kahe metalli omadusi ja kaalu.

Omadused ja kaal

Metsaveopostide kaal on viimasel ajal saanud palju kõneainet. Peamiselt seetõttu, et mida tugevam ja kergem on postide materjal, seda rohkem puitu saate vedada. 

Kui me vaatame alumiiniumi ja terase kaalu, on teatavasti teras neist kahest raskem. Peamiselt tänu süsiniku suurele sisaldusele – mida rohkem süsinikku see sisaldab, seda raskem see on.

Raskema materjali plusspool on aga see, et see on palju vastupidavam. See tähendab, et teras:

  • Ei paindu
  • Ei muutu kuumusel voi külmadel temperatuuridel
  • Ei saa mingil viisil deformeeruda

Seetõttu on teras kindlasti üks asendamatu materjal. Tänu terase kõrgele arengule on tänapäeval võimalik teha isegi selliseid tooteid, mis on alumiiniumist kergemad, väiksemad, tugevamad ja paindumisele rohkem vastupidavamad.

Kuna terasmaterjal on 2,5 korda tihedam kui alumiinium (muutes selle raskemaks), on selle purunemise tõenäosus väiksem kui kergekaalulisel alumiiniumil (nt joogipurgid, mis on tavaliselt tehtud alumiiniumist).

Alumiinium- ja terasmaterjalide turuhind maailmas on pidevalt kõikuv. See tuleneb ülemaailmsest pakkumisest ja nõudlusest, kütusekulust ning raua- ja boksiitmaagi kättesaadavusest. Teras on aga teadaolevalt odavam kui alumiinium. See on suurepärane uudis neile, kes soovivad ehitada tooteid, mis on jätkusuutlikumad, tugevamad ja vastupidavamad.

Näiteks on tõstukid alati valmistatud terasest. 

Miks ei ole need valmistatud alumiiniumist?

Kui on vajadus sama vastupidavusega tõstuki järele, oleks alumiiniumist valmistatud tõstuk kordades raskem ja see tähendaks ka kolm korda suuremat masina osa. 

Seda näidet saab rakendada ka metsaveopostide puhul. Kuid transpordi nõuete tõttu ei ole võimalik alumiiniumist poste nii palju suurendada, et need saavutaksid sama vastupidavuse ja tugevuse, mis on terasel.

Suurepärased terasest metsaveopostid on valmistatud Rootsi terase materjalidest (SSAB). Seda tuntakse kogu maailmas kõrge tugevuse ja vastupidavuse poolest. Näiteks kasutatakse neid kraanade, sildade, hoonete ja muude konstruktsioonide valmistamiseks, mis peavad vastu pidama suurtele koormustele ja kõrgetele nõuetele. 

SSAB materjal on tuntud oma kergemate, kuid tugevamate omaduste poolest. See garanteerib parema tõstevõime, suurema kandevõime, pikema tööea, väiksemad kütusekulud ning madalamad heitkogused. Rootsi terasest valmistatud pealisehitisi ja infrastruktuurilahendusi võib leida nii maal, õhus kui ka merel. 

Rootsi terasest valmistatud metsaveopostid võimaldavad suurendada koormaruumi, et saaksite laadida rohkem puitu. Nii saate suurendada koorma kaalu, vähendades samal ajal sõiduki kogumassi. Kergem kogumass võtab metsaveokil vähem kütust ja on seetõttu ka keskkonnasõbralikum.

Lõpetuseks 

Kui te ei ole ikka kindel, kas valida alumiiniumist või terasest koormapostid, vaadake ülaltoodud võrdluste tabelit. Kuna terasmaterjal on palju tihedam kui kergekaaluline alumiinium, on selle purunemine või paindumine vähem tõenäoline. Turvalise ja tulusama transpordi jaoks on väga oluline postide tugevus. Võrreldes alumiiniumiga on terasmaterjal kahtlemata vastupidavam.

Alumiiniumi plusspool on aga see, et see on veidi kergem materjal, mis ei roosteta. Teras on tuntud roostetamise poolest, kuid seda saab hõlpsasti värvimise abil ennetada. Samuti on terasmaterjal odavam, mis muudab selle kättesaadavamaks. Tänu terase tugevale, ometi kergele materjalile, saate ohutult vedada rohkem puitu, mis tähendab ka suuremat kasumit.

Pikas perspektiivis aitavad teil terasest metsaveopostid vähendada kulusid ja teenida rohkem kasumit. Pärast mitmeid täiustusi ja pikki katseid oleme loonud ideaalsed tugipostid turvaliseks ja tasuvaks metsamaterjali transpordiks. Forest Steel XXL metsaveopostid on valmistatud ultratugevast Rootsi terase materjalidest. Lõppfaasis kaetakse need püsiva pulbervärviga, mis takistab roostetamist. 

Vaata videost, millised on Forest Steel XXL metsaveopostide parimad omadused ja konkurentsieelis: https://www.youtube.com/watch?v=FVkJtSV6bTw

Vaata lähemalt ja küsi pakkumist siit: https://foreststeel.ee/metsaveopostid/

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...